
28 листопада 2011 року відбулася засідання Комітету опору диктатурі, під час якого член Політради ВО "Свобода" Андрій Іллєнко поінформував учасників про ухвалену напередодні заяву Політради Всеукраїнського об'єднання "Свобода" щодо голосування парламентських представників КОДу спільно з Партією регіонів та її сателітами за Закон України "Про вибори народних депутатів України".
"Всеукраїнське об'єднання "Свобода" наполягає на тому, що подібні інциденти як голосування парламентської опозиції разом із владою за закон "Про вибори народних депутатів України" не повинні повторитися. Адже Комітет опору диктатурі з самого початку формувався на принципах безкомпромісної боротьби з режимом Януковича, яка апріорі виключає будь-яку співпрацю з ним. Очевидно, голосування парламентської опозиції спільно з регіоналами дискредитують саму суть Комітету.
КОД має чітко визначити, що конкретно слід зробити для того, щоби перемога над режимом Януковича була остаточною, а реванш – неможливий. Тому "Свобода" й наполягає на тотальному недопущенні будь-якої співпраці опозиційних сил із режимом Януковича, в першу чергу у Верховній Раді та в органах місцевого самоврядування. Бо навіть найменша співпраця з цим режимом деморалізує і нівелює сутність Комітету опору диктатурі, унеможливлює реальну перемогу над режимом та створює умови для реваншу.
Очевидно, для перемоги над режимом Януковича КОД повинен не лише визначити однозначні правила гри та трансформувати засади роботи опозиційних сил. Найголовніше, Комітет має бути присутнім у гущі революційних подій, брати активну участь в акціях протесту, співпрацювати з пасіонарними протестними громадськими групами, які борються з режимом Януковича за свої громадянські, культурні, соціальні, економічні та політичні права, зокрема, з чорнобильцями, афганцями, підприємцями, пенсіонерами. Тобто КОД має займатися реальною щоденною боротьбою з режимом, а не кулуарним розподілом віртуальних округів. Категорично неприпустимо обмежувати свою діяльність сидінням у кабінетах і розмовами про вибори, адже з тими тенденціями, які сьогодні є в українському суспільстві, ці вибори можуть просто не відбутися. Саме тому необхідно готуватися до перемоги над режимом не тільки шляхом виборів.
Відтак тема парламентських виборів – це лише один з напрямків опору диктатурі Януковича. Очевидно, що опозиція має йти на парламентські вибори 2012 року трьома колонами. Це дозволить відобразити ідеологічний спектр сьогоднішньої опозиції та отримати якомога ширше – переможне – представництво в наступному парламенті. Мова йде про ті опозиційні політичні сили, які сьогодні мають найбільшу підтримку в суспільстві і реально можуть подолати 5% бар'єр, але при цьому представляють різні ідеологічні напрямки – націоналістична "Свобода", соціал-демократична "Батьківщина" та ліберальний "Фронт змін".
Довідка. Політрада Всеукраїнського об'єднання "Свобода", розглянувши кризову ситуацію всередині опозиційних сил, що виникла внаслідок голосування парламентської опозиції спільно з Партією регіонів та її сателітами за Закон України "Про вибори народних депутатів України", ухвалила заяву: http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/025975/ Прес-служба ВО "Свобода"
|