Цього тижня відбулося два засідання. Інформація, яку вдалося отримати, вражає.
У середу, 29 квітня робоча група заслухала представників Держфінінспекції, зокрема її колишнього очільника Миколу Гордієнка, та керівників таких держпідприємств: "Укргазвидобування", "Нафтогаз України", "Укртрансгаз", "Енергоатом". Керівник "Укрнафти" не з'явився. Вдалося з'ясувати, що заявлена Гордієнком інформація про корупцію в цих установах підтверджується. Ба більше, виявлено нові зловживання. Зокрема, в "Укргазвидобуванні" зафіксовано збитки на суму 358 мільйонів гривень, які підтверджує і Гордієнко, і Держфінінспекція. Однак цю цифру підприємство оскаржує в судах, а Генпрокуратура проводить досудове розслідування.
У "Нафтогазі України" зафіксовано порушення, але суму буде з'ясовано згодом, бо тривають перевірки. Однак там зупинено ризиковані операції на 4, 6 мільярда гривень. Це кошти, які навіть не входять у ті 7, 6 мільярда, про які говорив Гордієнко. В "Укртрансгазі", окрім задекларованих Гордієнком порушень на 219 мільйонів гривень, додатково виявлено зловживання ще на 151 мільйон гривень, а загалом на 370 мільйонів.
На засіданні, яке відбулося в четвер, ми заслухали представників Держфінінспекції, її колишнього очільника Миколу Гордієнка, заступника міністра інфраструктури, керівників таких держпідприємств: "Укрпошта", "Укрзалізниця", "Укрзалізничпостач", "Украерорух" та Адміністрація державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.
У результаті особистих наполягань на засідання групи з'явився представник Генпрокуратури, який зобов'язався надати нашій групі до 15 травня попередні дані розслідувань фактів, озвучених М.Гордієнком.
Загалом за два дні вивчення матеріалів підтверджено корупційні дії в урядах Азарова та Яценюка на близько 3, 2 мільярди гривень, серед яких - 151 мільйон гривень додаткових збитків до заявлених раніше Гордієнком.
І найголовніше: з'ясовано, що є всі підстави розпочати процес повернення в державну власність "Укртелекому", оскільки покупець акцій не виконав приватизаційних умов, бо не передав Держспецзв'язку обладнання телекомунікаційної мережі спеціального призначення. На це з державного бюджету незаконно витрачено 220 млн. грн.
|