Цей список – останній, розглянутий в кінці квітня, але відправлений на доопрацювання. Що не влаштувало міністрів, поки невідомо, але, за словами джерела, основні об'єкти в списку збережуться.
У списку – більше 340 об'єктів, вже дозволених до приватизації, в основному – частини облгазів і обленерго, окремі підрозділи держшахт, працюючі й непрацюючі цукрозаводи, агрофірми, галузеві НДІ і т. д.
З дорогих об'єктів – "Сумихімпром" і Одеський припортовий завод з унікальним аміакопроводом. Є й додатковий список: у ньому 44 об'єкти, які Кабмін теж хотів би продати, але які для цього потрібно виключити зі списку підприємств, заборонених до приватизації спеціальним законом.
Головні "ласі шматки" – всі 13 морпортів країни, від найбільших – Іллічівського і Маріупольського – до мілководного Скадовського.
Причому продати хочуть навіть спецморпорт "Октябрьск", в якому частково базуються військові кораблі ЗСУ, а також Дунайське пароплавство, три гранітних кар'єри і держбудкорпорацію "Укрбуд".
«Свобода» майже чотири роки не давали Януковичу продавати стратегічні підприємств, а тепер новий Уряд Яценюка знову планує дерибан державних підприємств, серед яких є і прибуткові і стратегічно важливі.
Продавати прибуткові та стратегічні підприємства - це злочин. Особливо цинічним є те, що уряд планує це робити під час війни, коли ці активи за копійки буде передано наближеним до нинішньої влади олігархам. Більше того, зазначені підприємства може бути продано юридичним особам, афільованим з Російською Федерацією.
Якщо Президент Порошенко і досі не знайшов покупця, готового заплатити гідну ціну за свій "Рошен", то кому й за скільки уряд Яценюка зібрався продавати українські державні підприємства?
|