Депутати Івано-Франківської обласної ради ухвалили звернення до Кабінету Міністрів України та комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я щодо врегулювання ситуації, яка склалася в системі імунопрофілактики населення, та забезпечення області необхідною кількістю імунобіологічних препаратів. Однією з підстав для такого рішення стали висновки постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, сім'ї, материнства та дитинства, яку очолює свободівець Манолій Піцуряк.
"Як свідчать показники захворюваності населення, останнім часом спроможність заходів з імунопрофілактики не однозначна щодо низки керованих інфекцій і пов'язана, як із загальними, так і окремо взятими проблемами", – йдеться у зверненні.
Манолій Піцуряк наголосив, що забезпечення медичними імунобіологічними препаратами в області є недостатнім. Відсутність вакцини щодо цілої низки інфекцій не лише впливає на терміни введення вакцин підлеглим контингентам, зумовлює порушення Календаря щеплень, а й призводить до погіршення епідемічної ситуації щодо окремих інфекцій керованих засобами специфічної профілактики.
За словами Манолія Піцуряка, за останні роки в області спостерігається некерований характер захворюваності на кір, дифтерію, кашлюк, зростає захворюваність на правець, що може становити загрозу національній безпеці держави.
Окрім того, обласна рада звернулась до Кабінету Міністрів України та Національної комісії регулювання електроенергетики України з вимогою переглянути нові тарифи на електроенергію для населення.
На думку депутатів, встановлені тарифи є економічно невиправданими та соціально безвідповідальними.
Свідченням цього, як зазначається у зверненні, є десятки звернень від громад сіл і селищ гірських районів, по відношенню до яких дані тарифи є грабіжницькими.
"Багато населених пунктів не газифіковані, й людям доводиться опалювати приміщення дровами або електроприладами. Для соціально незахищених верств населення альтернативи опаленню електроенергією немає. В гірських населених пунктах опалювальний сезон досягає восьми місяців. При середньому розмірі доходу працюючого в 1500 грн., а пенсіонера – 1330 грн., опалення приміщень електроенергією стає недоступним. Особливо це стосується великих родин, для яких потреба в електроенергії в опалювальний сезон перевищує 800 кВт/год на місяць," – зауважують депутати.
Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"