"Схід" - справа тонка
Ось дивлюся я, як жителі Сходу носяться по Донбасу з триколорами, георгіївськими стрічками, зривають українські прапори, скандують: "Росія, Росія!" і хочуть змінити громадянство ...
Чи знають ці люди, що їх очікує в майбутньому, якщо вони скуштували заборонений плід сепаратизму? Думаю не знають. І повірте, це не ті східні казки про багатства, які ми звикли чути в дитинстві.
Ви ніколи не будете росіянами і вже ніколи станете українцями. Ви станете чужорідним тілом в обох державах. Зрадив раз - зрадить ще раз, це і буде вашим тавром-девізом на покоління.
В очах українців ви будете читати презирство, в очах росіян недовіру і жалість.
Казка перша - гроші
Путін - стратег. Перше, чого від нього чекали, він і пообіцяв, а саме: збільшення зарплат, пенсій і виплат до рівня російських. Ні для кого не секрет, що Крим - це дотаційний регіон, з безліччю бюджетників, які з радістю сприйняли цю казку 16 березня.
Спочатку була радість велика, з танцями і гуляннями, салютом і співом гімну чомусь СРСР, а не Росії. П'янку атмосферу свята порушив квітневий зарплатний "бодун".
Як виявилося, зарплату не збільшили, а попросту перевели на рублі за курсом 3,8 до однієї гривні. Начебто і нічого страшного, але ... Ціни-то в рублях на товари зросли, а значить, платоспроможність населення впала.
Що ж відбувається потім? Народ хоче зберегти свої кровно зароблені гроші, іде й купує ... правильно - гривню, оскільки за гривню зараз можна купити більше ніж за рубль, незважаючи навіть на те, що курс на гривню занижений.
Ті, хто хоче купити валюту, нервово топчуться по кілька днів біля банків і мінялів, для чого незрозуміло. Та й кому валюта там потрібна і для чого? Торгувати з загниваючим Заходом і Гейропой?
Також виявилося, що тепер недоотримають соціальні виплати багато громадян, які на них розраховували. Наприклад, мами, за народження дитини. Тому що ці виплати не врегульовані законодавством РФ, їх просто немає, як і багатьох інших.
Є окрема категорія потерпілих: це ті, хто мав зарплатні картки українських банків. Банки припинили свою діяльність, і багато людей просто не можуть отримати навіть в рублях те, що вони заробили. Це ж стосується і внесків, і депозитів.
На півострові панує фінансовий бардак, в якому українські банки вже не можуть працювати, а росіяни не хочуть.
Так що, на замітку тим, хто їде відпочивати до Криму: беріть готівку, розпихайте по скритних місцях, бо процес банківських операцій тут поки невідомий. Ну, або будьте готові відстояти чергу до банкомату в кілька годин.
Ще одна "обіцянки-цяцянка" Кремля - повернути вклади банку СРСР.
Спостерігаючи за котируваннями Московській фондовій біржі, розумієш, що, можливо, воно так і буде - але швидше за все, віддавати їх будуть в тих же рублях СРСР.
Ще одне "пакращення" очікує кримчан при підвищенні тарифів на ЖКГ.
Мало того, що їх підтягнуть до рівня всеросійських, так ще й доведеться платити за воду та електроенергію, що подорожчала і яку люб'язно надасть Україні за ринковими цінами, якщо, звичайно ж, кримська влада зволять нарешті підписати нові договори з материком.
Ну та нічого, це все дрібниці, гроші не головне.
Головне - відчувати, що Росія поруч. Відчувати її міцні "братні" обійми, в яких задихнулася економіка вже не однієї країни.
|