Брати та сестри, українці!
Щиро вітаємо вас із Днем української писемності та мови.
Наша мова належить до тридцяти найпоширеніших мов світу. Наше письменство має тисячолітню традицію - від літопису Нестора й "Слова о полку Ігоревім" до Григорія Сковороди, від Івана Котляревського, Тараса Шевченка й Івана Франка до нашого часу.
Українська мова - не просто засіб спілкування. Це - наша історична пам'ять, невичерпна духовна й культурна скарбниця. Це - живий зв'язок між тисячолітнім минулим, сучасністю і майбутнім великого народу.
Саме зі слова розпочалося наше національне відродження, яке увінчалося відновленням української державності.
Імперські сили прекрасно розуміють, що Україна не буде упокорена, доки не вбито українську мову.
Ми вистояли й перемогли, бо врятували свою мову й створили велику європейську літературу.
Сьогодні українська мова має статус державної, але справа не лише в статусі. Вона відіграє вирішальну роль у процесі національного відродження й консолідації єдиної української політичної нації, у згуртуванні всього світового українства.
Однак загрозу їй остаточно не усунуто, і це повинен розуміти кожен, кому не байдужа доля України. Сьогоднішня мовна ситуація в країні все ще залишається деформованою.
Обов'язок покоління українців - відновити історичну справедливість щодо української мови. Вона повинна як повноправний господар природно увійти в усі суспільні сфери. Для цього їй потрібна як державна підтримка, так і солідарність усіх українців.
Любімо, бережімо, захищаймо й підтримуймо українську мову. У ній наша сила, бо в ній - наша особлива, не схожа ні на кого іншого вічна українська сутність."
Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО "Свобода"
|