Якщо Росія не буде дотримуватися Мінських домовленостей, то ЄС має посилити санкції, вважають в Європарламенті. Депутати можуть також розглянути питання про надання Україні оборонного озброєння. Країни Євросоюзу займають єдину позицію і «твердо підтримують невизнання» анексії Криму і Севастополя.
Україні, врешті-решт, також слід запровадити санкції проти країни-агресора. Влада досі не ввела жодних санкцій про держави-агресора. Невчасність, недостатність та неадекватність дій влади вже привели до трагічних наслідків і на сьогодні є найбільшою загрозою для безпеки України.
Уряд повинен як найшвидше запровадити санкції проти громадян і компаній з Росії та інших країн за їх підтримку терористичних дій та підрив територіальної цілісності України.
Всеукраїнське об’єднання «Свобода» вимагає введення дзеркальних майнових санкцій щодо Російської Федерації, а також припинення дії Угоди про створення СНД. Відповідні проекти закону (№№1206 і 1204) зареєстровані у Верховній Раді. Автори законопроектів — народні депутати Юрій Левченко, Олег Осуховський, Андрій Іллєнко, Юрій Бублик, Олександр Марченко, Михайло Головко.
Сьогодні «Росія практично створює ще один стартовий майданчик, крім Калінінграду, на цей раз біля Чорного моря», а всього через рік збройні сили РФ в Криму будуть переформовані так, що зможуть «загрожувати Центральній Європі, Балканам, Південній Європі і всьому Східному Середземномор’ю, а також Близькому Сходу. Якщо Росія створить наземний коридор, що зв'язує її з Кримом уздовж західного берега Азовського моря (Маріуполь) і спробує створити ще з Криму в Придністров'я, це може залишити Україну повністю відрізаною від моря. Тому лібералізм керівництва держави іде на руку тільки ворогові, а не українцям.
|