Четвер, 21.09.2023, 14:40
Сайт Українських Націоналістів
ГоловнаМій профільВихід
· RSS
Категорії розділу

Історія [8]
Біографії [62]
Документи [25]

Наша газета

Наше радіо

Голос Свободи

Статутні документи

Статут ВО "Свобода"

Програма захисту українців

Національна конституція (проект ВО "Свобода")

Програма ВО "Свобода"

Реклама


Відео онлайн

Сторінки історії

Фотоальбом

Історичні фото

Патріотичні зображення

Фото ВО Свобода

 Сторінки історії
Головна » Статті » Документи

Навчальна програма шкіл УПА
Навчальна програма у Вищих військових навчальних закладах (старшинські школи) УПА та у військових училищах (підстаршинські школи) з підготовки рядових повстанців і командирів нижчого командного складу УПА.


Військовий вишкіл.
Навчання бійців у повстанських відділах відбувається на основі програм, встановлених Головним Військовим Штабом УПА. Щоб бійці за короткий час могли пройти весь обсяг вишколу, програма передбачає найосновніші відомості з військової справи. На першому місці програма ставить:
1) Польовий вишкіл, який має навчити бійця, як поводитися перед обличчям ворога в якості окремого бійця із спеціальними завданнями, а також у складі рою, чоти, сотні. Кожний повстанець повинен докладно вивчити завдання: зорця, розвідника, польової стійки, добірного стрільця (снайпера), автоматника.
Після закінчення навчання одинцем наступає вишкіл в рою:
- рій у розвідці, в наступальному бою, в обороні, в бойовій охороні, на чаті.
Потім іде навчання у складі чоти, сотні.
Під час польових навчань слід робити акцент на різні тактичні варіанти ведення партизанської війни, а саме:
- бої у спеціальних умовах: ліс, важкопрохідні терени, ніч, мряка, злива, сніговії;
- спеціальні форми партизанських боїв: забезпечення маршів і постоїв, напад, засідка, заскочення, маневрування.
2) Стройова підготовка. Стройова підготовка служить виробленню точно визначених рухів, виконуваних по команді, виробленю військової постави та дисципліни. На стройову підготовку відводити переважно одну годину денно.
3) Стрілецький вишкіл має завдання навчити стрільців стріляти. Цей предмет складається з внутрішньої та зовнішньої балістики і науки стріляння.
4) Зброєзнавство має ознайомити бійців з різними родами зброї, з їх бойовими властивостями та навчити бійців ними орудувати.
5) Внутрішня служба має ознайомити бійців із військовим життям, з обов'язками повстанців щодо своїх командирів, з організацією вартової служби тощо.
6) Піонерка і мінерка має ознайомити з будовою й маскуванням стрілецьких осередків (гнізд); з будовою і нищенням дротяних засіків (перешкод); із закладанням мін та очищенням замінованих полів та з різними видами переправ.
Дальший вишкіл бійці повинні здобувати на полі бою та в прктичних рейдах. Щоб військо не втрачало військового духу та дисципліни, під час переправ і відпочинків треба проводити стройову підготовку і польову службу. Після кожної бойової акції командир повинен обговорювати її хід не лише з командним складом, а з бійцями, висвітлюючивсі переваги та хиби проведеної акції. Це навчить повстанців, чого треба в майбутньому уникати, а що успішно застосовувати.

Політичне виховання.
До військового навчання належить також політичне виховання.
На початках, два рази на тиждень - в неділю та в середу - проводили бесіди та обговорювали такі питання: що таке Українська Національна Самооборона і УПА, за що вони борються, яким повинен бути повстанець і т.п.; з ідеології обговорювали всі пункти Декалогу; з географії України - фізичну карту України. Кожна бесіда складалася з двох частин: ідеологічної та загальної.
Пізніше до вишкільної програми було введено політичне виховання у широкому аспекті згідно визначеного плану Головним Штабом УПА.
Згідно інструкції Головного Штабу УПА з 1944 року в кожному військовому підрозділі вводиться посада політвиховник - заступник командира з політично-виховної роботи, підпорядкований командирові та входить до командного складу окремої військової одиниці.
Політичне виховання було зародком не менш важливих військових предметів - польових занять, стройової підготовки тощо. Воно виховувало повстанців повновартісними революціонерами, які в ім'я визволення Батьківщини сміливо йшли в бій, а в важких ситуаціях не давались ворогові живими і відбирали собі життя. (За даними сучасних військових досліджень УПА була єдиною армією в світі де так масово вояки, щоб не попасти в полон кінчали життя самовбивством. Ради своїх побратимів, щоб не видати їх при допитах в катівнях НКВД радо забирали власне життя, забирали власне життя з любові до війскових побратимів.)
Історія УПА знає багато полум'яних політвиховників, які відіграли велику роль в піднесенні ідейно-морального рівня та бойового духу повстанських відділів. Усі вони боролися пліч-о-пліч з бійцями, а в важкі хвилини відбирали собі життя.

Старшинські та підстаршинські школи.

Організація плекала в народі військові традиції та любов до зброї. Кожний член ОУН мусів бути військово вишколений. В системі військової машини УПА діяли цілий ряд відмінних старшинських і підстаршинських шкіл.
Категорія: Документи | Додав: Націоналіст (29.01.2010)
Переглядів: 1743 | Теги: навчальна програма, Школи УПА, вишкіл | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2023
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Наша адреса
м.Надвірна
вул.Чорновола, 8
ТЦ "СТАРИЙ ПОБУТ"
офіс №37 (3-й поверх)

ВО Свобода


Олег Тягнибок


Ми у facebook


Батальйон "СІЧ"

Приєднуйся

Чат
14:40
 
Календар
 
Патріотична поезія

(Ігор Калиниченко)

 
Наша кнопка

Код кнопки:

<A href="//svoboda-vo.at.ua" target="_blank"><img src="//svoboda-vo.at.ua/Logo/Baner_2.gif" border="0" alt="" />


 
Скачати книги

Скачати mp3

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0