Середа, 27.09.2023, 13:25
Сайт Українських Націоналістів
ГоловнаМій профільВихід
· RSS
Категорії розділу

Історія [8]
Біографії [62]
Документи [25]

Наша газета

Наше радіо

Голос Свободи

Статутні документи

Статут ВО "Свобода"

Програма захисту українців

Національна конституція (проект ВО "Свобода")

Програма ВО "Свобода"

Реклама


Відео онлайн

Сторінки історії

Фотоальбом

Історичні фото

Патріотичні зображення

Фото ВО Свобода

 Сторінки історії
Головна » Статті » Біографії

Григорій Коссак
Коссак Григорій (Гриць) Йосипович народився 07.03.1882р.  в сім’ї багатодітного коваля в м. Дрогобич, тепер Львівської обл. Навчався в Дрогобицькій гімназії, потім у Дрогобицькій учительській семінарії, після закінчення її працював учителем у селах Козова, Бережани, Ясениця-Сільна. Активний діяч «Просвіти» і січового руху. Був знайомий з І.Франком, листувався з К.Студинським, В.Старосольським, К.Трильовським та іншими відомими галицькими діячами.

 На початку Першої світової війни був мобілізований до австрійської армії. Мав чин офіцера кавалерії австрійської армії. Згодом відкликаний з діючої армії на клопотання Бойової управи УСС для формування УСС. 3 серпня 1914р. його призначено отаманом другого куреня Легіону Українських січових стрільців. У січні—березні 1915р. виконував обов’язки командира полку УСС, а з 22 серпня 1915р. до 16 березня 1916р. — командир 1-го полку УСС. За бої на горі Маківка (1915р.) нагороджений австрійським військовим хрестом Заслуг 3-го ступеня. У 1917-1918рр. — заступник командира, а згодом командир вишколу УСС. Активний учасник українсько-польської війни 1918-1919рр.

 У період 5-9 листопада 1918р. — командувач українськими військами у Львові. З кінця 1918р. очолював 3-й і 5-й корпуси УГА, згодом — тилові служби УГА, одержав чин полковника. Після підписання Договору між командуванням УГА та командуванням Добровольчої аармії у 1919р. з группою старшин і стрільців покинув армію і переїхав у Закарпатську Україну, звідки потрапив до чеського табору інтернованих осіб у м.Німецьке Яблоне. Згодом жив в еміграції в Австрії та на Закарпатті. У 1924р. повернувся до УСРР, викладав українознавство, тактику і стратегію в школі червоних старшин у Харкові. Деякий час очолював військову кафедру в Дніпропетровському хімічному інституті, потім працював в інших вузах УСРР.

У 1931р. Г.Коссак разом із відомими українськими політичними і військовими діячами періоду українських національно-визвольних змагань 1917-1921рр. І.Лизанівським, М.Шрагом, П.Христюком, В.Голубовичем, В.Мазуренком та іншими був заарештований органами НКВС за сфабрикованим звинуваченням у приналежності до підпільної терористичної організації «Український Національний Центр» і засуджений до шести років ув’язнення. Спочатку відбував покарання на Соловках, наприкінці 1933р. переведений до Малого Ірбіту на Уралі. Після звільнення у 1937р. жив у Москві, викладав німецьку мову. У 1938р. заарештований удруге. 2 березня 1939р. Військова колегія Верховного суду СРСР засудила Г.Коссака до страти. Наступного дня він був розстріляний.
Категорія: Біографії | Додав: Націоналіст (14.02.2012)
Переглядів: 3594 | Теги: УСС, Григорій Коссак, біографія, УГА, січові стрільці | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2023
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Наша адреса
м.Надвірна
вул.Чорновола, 8
ТЦ "СТАРИЙ ПОБУТ"
офіс №37 (3-й поверх)

ВО Свобода


Олег Тягнибок


Ми у facebook


Батальйон "СІЧ"

Приєднуйся

Чат
13:25
 
Календар
 
Патріотична поезія

(Ігор Калиниченко)

 
Наша кнопка

Код кнопки:

<A href="//svoboda-vo.at.ua" target="_blank"><img src="//svoboda-vo.at.ua/Logo/Baner_2.gif" border="0" alt="" />


 
Скачати книги

Скачати mp3

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0