Міністерство освіти та науки України виступає проти повернення до 10-річної середньої школи. 11 лютого колегія Міносвіти міністерства прийняла звернення до Верховної Ради України, у якому зазначає, що дванадцятирічний термін навчання зберіг здоров’я дітей, унормував навчальне навантаження, дозволив запровадити п’ятиденний навчальний тиждень, а десятирічка передбачатиме повернення до шестиденного навчання, що загрожує здоров’ю школярів.
Крім того, на переконання авторів звернення, понад 100 тисяч вчителів автоматично стануть безробітними, а міжнародна спільнота не визнаватиме атестатів про середню освіту і дипломів про вищу освіту, оскільки це є порушенням рекомендацій ЮНЕСКО про мінімальний 12-річний термін здобуття середньої освіти.
У Міносвіти зазначають, що вже витрачено 1,5 млрд. грн. на підручники, і для для їхньої заміни необхідно ще більше коштів платників податків.
Такж автори звернення до парламенту наголошують, що в результаті буде скасовано профільне навчання у старшій школі, й учням буде вкрай складно вступити до вищих навчальних закладів.
Як нагадали у прес-службі Міносвіти, до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради 23 лютого внесено законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо повернення до 10-річного терміну здобуття повної загальної середньої освіти. Законопроект внесено народним депутатом Анатолієм Гриценком. Слід зауважити що про намір скасувати 12річне навчання під час виборчої кампанії заявляв і Віктор Янукович.
Колегія Міністерства освіти і науки закликає народних депутатів відхилити цей законопроект як такий, що таїть у собі загрозу відкинути українську освіту на десятки років назад. Активність "першого непрохідного" Гриценка перестає бути дивною, , якщо згадати слова Бісмарка, про те що перемоги німецької зброї забезпечені німецькими шкільними вчителями. В цьому контексті інціатива Гриценка знаходиться в тому самому ряду, що і ліквідація ним 20 тисяч самонавідних переносних зенітнимх комплексів типу "Стінгер", чи ліквідація військових частин на півдні України, зокрема у Донецькій та Луганській областях.
P.S. http://www.ukrpohliad.org/news.php/news/1199 Гриценко та Кислинський – брати по диплому? Справа Кислинського зіграє поганий жарт ще не з одним українським чиновником або політиком. Фальшивий диплом заступника СБУ заклав бомбу під безліч високосидячих дуп.
Героєм чергового скандалу може стати колишній міністр оборони, а нині - кандидат в президенти Анатолій Гриценко. Як виявилось, кандидат поширює неточні дані про свою освіту. І це м'яко кажучи!
У своїй біографії Анатолій Степанович наполягає на тому, що в 1995 році він закінчив Академію Збройних сил України. Проте, вся пікантність ситуації полягає в тому, що перший випуск Академії відбувся лише в 1996 році. При всьому бажанні, Гриценко ніяк не міг стати її випускником в 1995 році. У цьому легко переконатися в самій Академії, яка з 1999-року називається "Національна академія оборони України" або на сайті Міністерства Оборони.
Інформацію про цей факт першими озвучили на прес-конференції в агентстві УНІАН військовий журналіст Ігор Рудич і голова «Спілки офіцерів Україні» В'ячеслав Білоус. Як стверджувалося, єдине, що міг отримати Гриценко в 1995 році, то це свідоцтво про закінчення тримісячних курсів підвищення кваліфікації при Академії. А це погодьтеся, дві великі різниці.
Перевірити достовірність озвученої інформації виявилося неважко. Досить було відвідати особистий сайт «Першого непрохідного кандидата», як він сам любить себе називати. У розділі «Освіта» легко знайти документ, що підтверджує зв'язок Гриценка з Академією Збройних сил. На жаль, жодним чином це не диплом. Це всього лише свідоцтво про закінчення підполковником Гриценком факультету перепідготовки і підвищення кваліфікації.
Крім того, поглянувши на дату видачі свідоцтва – 29 листопада 1995 року - нескладно підрахувати: якщо в Академії, як і в будь-якому іншому вищому навчальному закладі України, учбові заняття починаються 1-го вересня, то якраз і йдеться про тримісячні заняття.
Ось власне і сам документ:
|