Після формування нового Кабінету Міністрів активність Верховної Ради в питаннях голосування за закони, що стосуються проведення реформ, істотно знизилася. Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов.
«Давайте згадаємо, як проходили перші голосування Ради після втечі Януковича. Практично всі питання приймалися конституційною більшістю по 300 з гаком голосів. Але стосувалися вони в основному кадрових призначень. Як тільки виникла необхідність голосувати за реальні зміни в країні, активність депутатів різко знизилася. Тепер часто доводиться спостерігати картину, коли законопроекти про тих чи інших реформах не можуть набрати простої більшості і виносяться на голосування по кілька разів, а то й зовсім провалюються », - зазначив Карасьов.
Як приклад він навів законопроект «Про відновлення довіри до судової системи України», що передбачає люстрацію суддів, який виносився на голосування десять разів.
«Причому особливо цікаво, що підчас потрібні голоси не дають саме колишні опозиційні партії, представники яких на Майдані говорили про необхідність кардинальних реформ і очищення влади»,-підкреслив політолог.
При цьому він нагадав, що у Верховній Раді існує міжфракційне об'єднання «Платформа реформ», яке спільно з громадськими активістами працює над реалізацією ініціативи «Реанімаційний пакет реформ».
«Але навіть законопроекти, які виносяться на голосування в рамках цієї ініціативи, приймаються зі скрипом. Послідовно і в повному складі голосує за все реформістські закони хіба що «Свобода», в той же час у їхніх партнерів по коаліції такої одностайності не спостерігається », - зазначив Карасьов.
За його словами, «Свобода» подала на розгляду парламенту ще ряд резонансних законопроектів, зокрема проект закону «Про проведення люстрації в Україні», які навіть не потрапляють до порядку денного.
«Ці законопроекти навіть не виносяться в сесійну залу, хоча суспільство в них очевидно потребує.Особливо в тій непростій ситуації, яка сьогодні склалася в Україні »,-вважає експерт.
|