Регіонали хочуть змінити порядок утворення коаліції у парламенті, повідомляє УП. Відповідний проект змін до статті 61 закону про регламент Верховної Ради зареєстрували депутати від Партії регіонів Валерій Бондик і Володимир Демидко.
Згідно з законопроектом, коаліція – це "об'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради".
З тексту закону пропонується вилучити норму про те, що коаліція формується депутатськими фракціями.
***
Конституція чітко передбачає, що коаліція формується фракціями. Більше того, для особливо тугодумних Конституційний суд зробив відповідне роз'яснення.
***
Янукович хоче скочити на ті ж самі граблі, якими його долбануло по лобі в 2007 році, коли ПР всупереч зафіксованому в Конституції коаліційному принципу формування коаліції заходилася набивати її окремими депутатськими тушами. Янукович не змінився?
***
Думаю, поки що регіонали намагаються нажахати НУНС, спонукати його до більшої сговірливості. Тому Бондик та Демидко вносять антиконституційну поправку поки що для переляку...
***
Все це означає, що ПР має великі складнощі із формуванням коаліції та починає готувати себе саму й громадскісьть для неконституційного захоплення влади.
***
Сформувати Уряд через поправки Бондика-Демидка – все одно, з точки зору права, що занести Азарова в Кабмін на щитах внутрішніх військ.
***
Литвин готовий підтримати антиконституційні дії регіоналів, бо якщо не буде коаліції – йому в політичну трупарню до Мороза
Спікер Володимир Литвин оголосить про створення коаліції як тільки з'явиться 226 підписів депутатів, які в неї увійдуть.
Про це він сказав в інтерв'ю 5 каналу.
"Моя позиція задекларована давно і неодноразово. Я її виголошую ще раз: для мене ключове 226 підписів. Буде 226 підписів за те, що люди бажають взяти на себе відповідальність назватися коаліцією – я зроблю відповідні оголошення", – наголосив спікер.
*** ч.6 ст. 83 Конституції України: "У Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України"
Регламент ВР: Ст.59 ч.2 "Народний депутат може входити до складу лише депутатської фракції політичної партії (виборчого блоку політичних партій), за виборчим списком якої його обрано.
|